Fahrettin Koca, koronavirüse ilişkin güncel verilerin paylaşıldığı tablonun değiştiğini duyurdu. Aylardır görmeye alışık olduğunuz tabloda ek olarak aşılama dozu ve oranları yer aldı.

Yeni

Sağlık Bakanlığı günlük Covid-19 tablosunu yeni biçimiyle yayınladı.

Bakan Fahrettin Koca Twitter hesabından yaptığı açıklamada Artık vaka sayılarını ve aşı programının seyrini yeni bir ekrandan izleyeceğiz. Daha önce paylaştığımız tüm detayları ise haftalık raporlar halinde yayınlamaya devam edeceğiz. İller aşı olmada yarışacak ifadelerini kullandı.

Peki yeni tabloda değişiklikler ne olacak? İşte ayrıntılar...

YENİ KORONAVİRÜS TABLOSU

Koronavirüs mücadele devam ederken vatandaşlar, bugün vaka sayısı kaç, bugün kaç kişi aşılandı, illere göre vaka durumu, illere göre aşılama, bugün kaç kişi vefat etti gibi soruları sıklıkla araştırıyor.

Salgının seyri, günlük ve haftalık olarak Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanıyor.

Fahrettin Koca yaptığı son açıklama ile birlikte yeni bir tablo ile devam edileceğini duyurdu.

Yeni tabloda toplam vaka sayısı ile toplam ölüm sayısı yer almazken, illere göre aşılama oranları ve yapılan aşı dozu sayısı yer aldı.

Günlük vaka sayılarını ve koronavirüse dair verileri yakından takip eden vatandaşlar, yeni koronavirüs tablosu detaylarını araştırıyor.

Koronavirüste son veriler Sağlık Bakanlığı tarafından kurulan covid19.saglik.gov.tr sitesinde yer alıyor.

Yeni

TÜRKİYEDE SON 24 SAAT

Türkiyede son 24 saatte 216 bin 252 Covid-19 testi yapıldı, 4 bin 418 kişinin testi pozitif çıktı, 50 kişi hayatını kaybetti.

Virüsle mücadelede günlük veri tablosu yenilendi. Vaka sayıları ve can kayıpları ile birlikte artık illere göre aşılama durumu da paylaşılıyor.

Buna göre , Türkiyeda Covid-19dan son 24 saatte 50 kişi hayatını kaybetti, 216 bin 252 test yapıldı, 4 bin 418 yeni vaka tespit edildi. İyileşen hasta sayısı 4 bin 161 oldu.

GÜNCEL KORONAVİRÜS TABLOSU İÇİN TIKLAYINIZ

Say hello

Find us at the office

Overmann- Mucha street no. 55, 74667 Papeete, French Polynesia

Give us a ring

Juanfrancisco Develder
+76 987 423 417
Mon - Fri, 8:00-17:00

Reach out